Darujte 2% z dane
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Login

XXI. Celoslovenský kongres sestier pracujúcich v nefrológii

hotel Permon

Grand Hotel Permon

V dňoch 8. – 10. októbra 2012 sa v Podbanskom – v hoteli Permon -  konal XXI. Celoslovenský kongres sestier pracujúcich v nefrológii. Aj tohto roku sa ho zúčastnili členovia prezídia SDaT ,  M. Ivančák a J. Tarnoci.

Účasť členov prezídia na tejto konferencii  má každoročne dva základné ciele. Prvým z nich je pripraviť a odprezentovať odbornú prednášku na zaujímavú tému. Druhým cieľom  je osloviť prítomné firmy -  sponzorov konferencie – a dohodnúť s nimi spoluprácu a podporu našich projektov, alebo získať kontakty na kompetentné osoby.

Čo sa týka prednášky, pre tento kongres sme si zvolili tému: “Kanylácia metódou BH z pohľadu pacienta” (BH = buttonhole = gombíková dierka). Formou ankety sme oslovili pacientov u ktorých sa táto metóda používa, alebo používala počas DDP. Zaujímali sme sa o ich názory,  skúsenosti a odporúčania pre ostatných pacientov. Vďaka ochote a spolupráci všetkých oslovených pacientov sa nám podarilo pripraviť zaujímavý “pohľad z druhej strany”. Podľa ohlasov sa naša prednáška stretla s úspechom a je to pre nás veľká motivácia do ďalšej práce.  Server nefrosestry.sk napísal:

“Každoročne na našich kongresoch majú zastúpenie aj pacienti liečení dialýzou alebo po transplantácii. Aj počas XXI. kongresu odznela z ich úst zaujímavá prednáška na tému: Metóda kanylácie BH z pohľadu pacienta. Bolo zaujímavé si vypočuť pocity pacientov, ktorí sú kanylovaní touto metódou. Na záver ich prednášky odznelo poďakovanie pre sestry, ktoré sa tejto metóde venujú.”

Počas konferencie sme kontaktovali prítomných zástupcov firiem Abbott, Baxter, B Braun a UNOTECH, s ktorými sme individuálne prejednali možnosti spolupráce. Zaujímavý rozhovor sme viedli aj s pani psychiatričkou z OLÚ Predná Hora, na tému psychickej podpory pacientov v DDP. Poukázali sme na to, že aj  SDaT sa dlhoročne snaží svojimi aktivitami zmierňovať dopad dialýzy na psychiku pacientov a ich rodinných príslušníkov.

Množstvo kontaktov a rozhovorov mimo programu konferencie prispieva k tomu,  že SDaT má medzi zdravotnými sestrami, lekármi i ďalšími účastníkmi kongresov svoje meno a že sa na nás, ako na zástupcov pacientov nezabúda.

2 komentárovXXI. Celoslovenský kongres sestier pracujúcich v nefrológii

 • Gejza Antal

  Ahoj, je možné rozmnožiť prednášku a dať ju k dispozícii pacientom?

  Prípadne ak boli nejaké zaujmavé prednášky na konferencii z pohľadu pre pacientov, tak by sa možno tiež dali spracovať a rozmnožiť.

  Pacienti sú značne podinformovaní. Ich edukácia sa skladá zväčša s podpísania papiera, že boli edukovaní, prípadne pár slov o tom čo nesmú, nemôžu a nemajú robiť, jesť, piť.
  Výsledkom je, že sú “nedisciplinovaní” a často nevládzu ani žiť.

  Ďakujem.

Napíšte komentár

  

  

  

Môžete použiť tieto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>