Darujte 2% z dane
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Login

2 percentá z dane

aktualizované 2.3.2024

Ospravedlňujeme sa týmto svojím dlhoročným priaznivcom a darcom, že tento rok z dôvodu administratívnej chyby, nie sme schopní prijímať 2% z daní priamo na naše občianske združenie.

Preto Vás úctivo prosíme, ak nám chcete pomôcť pri organizovaní činností pre zvýšenie kvality života dialyzovaných a transplantovaných pacientov, o zaslanie svojich 2% z daní cez našu partnerskú spoločnosť, ktorou je občianske združenie Húština klub Malženice.

Zároveň posielame údaje potrebné k vyplneniu Vyhlásenia o poukázaní podielu zaplatenej dane:

Húština klub Malženice
občianske združenie
919 29  Malženice 362
IČO: 50633236

 

Kópiu Vyhlásenia o poukázaní 2%, kde je uvedená suma, prosíme odfotiť a zaslať mailom na adresu: pokladnik@sdat.sk

Ďakujeme za porozumenie.

S úctou RNDr. Marta ĎUROVIČOVÁ, CSc.  – prezident SDaT

 

Postup krokov na  poukázanie   2%/3% z dane

 

 1. Do 15.02.2024 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň
 2. Potom požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil tlačivo Potvrdenie o zaplatení dane
 3. Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať:
  a) 2% z Vašej zaplatenej dane - to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať, ak ste v roku 2023 neboli dobrovoľníkom, alebo dobrovoľnícky odpracovali menej ako 40 hodín. Táto suma však musí byť minimálne 3 €.
  b) 3% z Vašej zaplatenej dane, ak ste v roku 2023 odpracovali dobrovoľnícky minimálne 40 hodín a získate o tom Potvrdenie od organizácie/organizácií, pre ktoré ste v roku 2023 dobrovoľnícky pracovali.
 4. Prečítajte si pozorne celé Vyhlásenie.
 5. Údaje o prijímateľovi (SDaT)  napíšte do Vyhlásenia spolu so sumou, ktorú nám chcete poukázať
 6. Ak chcete oznámiť prijímateľovi, že ste mu Vy zaslali svoje 2%/3%, zaškrtnite v tlačive príslušný súhlas so zaslaním Vašich údajov (meno a adresa… NIE však poukázaná suma) – novinka od roku 2016!
 7. Obe tieto tlačivá, teda Vyhlásenie spolu s Potvrdením, doručte do 30.04.2024 na daňový úrad podľa Vášho bydliska.*** – adresu si nájdete tu: https://www.financnasprava.sk/sk/elektronicke-sluzby/verejne-sluzby/zistenie-miestnej-prislusnost 
 8. ***Ak ste poukázali 3% z dane, povinnou prílohou k Vyhláseniu a Potvrdeniu o zaplatení dane je aj Potvrdenie o odpracovaní minimálne 40 hodín dobrovoľníckej činnosti!!!
 9. Daňové úrady majú 90 dní od splnenia podmienok na to, aby previedli Vaše 2% (3%) v prospech Vami vybraného prijímateľa.

 

Tlačivá

Tlačivá si môžete stiahnuť tu:

Komentáre sú uzatvorené.