Darujte 2% z dane
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Login

3. ročník Bowling turnaja v Košiciach

Keď zbadáte v televízore zvýšený výskyt vianočných reklám, znamená to jedno: je čas na tradičný bowlingový turnaj organizovaný našou spoločnosťou. Je 25. Október 2012 a pomaly sa blíži šestnásta hodina. Ľudia sa pomaly zbierajú, tlačia, a to všetko vďaka jednoduchému plagátiku, ktorý zaujal ich pozornosť v domácom stredisku. Krátky pohľad na prezenčku a je nás tu niečo do 40 ľudí.

Rozbieha sa nám prípravný rozstrel a ja by som si mal na takéto prípady so sebou nosiť záložné tenisky. Nakoniec úspešne obúvam o dve čísla menšie topánky a vyrážam na dráhu. Pred životným výkonom sa však treba posilniť. Trhám si lístok na kávu a už mi ostáva len jeden, budem sa musieť uskromniť. Kávička sa medzi ochladenými a orosenými veľmi dobre vyníma.

Prvýkrát v živote beriem do ruky guľu a zisťujem že je ťažká jak hovado. Že existuje aj nejaká ľahšia mi samozrejme chvíľu nikto nepovie a tak ostávam v sladkej nevedomosti. Po krátkom koučingu od kapitánky tímu som schopný hodu a skórujem 8 bodov, nie zlé. Na štyroch dráhach sa zišli nasledujúce tímy po 6 hráčov: FMC, Medialyz, Logman, a TX. Posledný menovaný tím je najobávanejší vďaka dopingu schovanému pod tričkom.

Tréning sa skončil a po kope minutých lístkov sa môže začať naostro. Manažér klubu prichádza vynulovať počítadlá a predvádza efektný „Curveball“, keď bowlingovú guľu hodí priamo smerom na vedľajšiu dráhu, tá však pod vplyvom silnej rotácie mení smer a skóruje. Nastupujem na FMC dráhu a po troch kolách a dvoch strajkoch sa cítim ako majster sveta. Nedá sa prehrať, hovorím si. Do reality ma však vracajú moje nasledujúce chyby, aké nerobia ani dorasteneckí bowlingoví hráči. Na TX dráhe sa to zatiaľ pomaly blíži na stovku každému druhému. Začína sa nám rysovať víťaz. Zakončujem svoje pôsobenie na turnaji peknou sedmičkou a knihujem si skóre 103. To je však málo.

Víťaz jednotlivcov odhádzal 138 bodov a ďalší dvaja mu tesne dýchali na krk. V súťaži tímov vyhrávajú transplantovaní, a to celkom jednoznačným výkonom. Pre víťaza je pripravený pohár a fľaša šampanského, ktoré akosi nechce vystreliť. Druhé miesto patrí tímu Medialyz, tretí skončil FMC, a populárne štvrté miesto obsadil tím Logman. A čo teraz?

Správne, čas nám pokročil a ostávajúca energia poklesla. Robíme radosť čašníkovi a zasypávame ho lístkami s nápisom G ako niečo dobré pod zub. Na krvinky zase pomôže šumivé víno. A na pamiatku nám jeden lístok ostal, ktorý môže rovnako dobre poslúžiť o rok, len si ho treba dobre schovať.

3. ročník turnajs v Bowlingu, Košice

Na záver hodnotenie podľa mojej tajnej stupnice: (1 – nič moc, 2 – ušlo to, 3 – dobré, 4 – veľmi dobré, 5 – super)

 

Zúčastnení ľudia – 5/5

Priestory a obsluha – 3/5

Samotný turnaj – 4/5

Celkovo (priemer) – 4/5 – Veľmi dobrá akcia, ďakujeme organizátorom a vidíme sa niekedy najbližšie.

Napíšte komentár

  

  

  

Môžete použiť tieto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>