Darujte 2% z dane
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Login

Grilovačka – opekačka

V jedno jesenné popoludnie sa konala premiéra, ktorá bude mať niekoľko repríz. O čom je reč? No predsa o akcii ZO SDaT SNV pod názvom “Opekačka – grilovačka”, ktorá sa konala 30.9.2012 na chate rod. Jarabových.

Takáto akcia je novinkou v našej ZO, ale veľmi úspešnou. Napriek tomu, že ešte ráno daného dňa pršalo, v priebehu dopoludnia sa pomaly vyčasilo. Nakoniec aj slniečko spoza mrakov na nás vykuklo a tak nám nič nebránilo, aby sa opekačka – grilovačka uskutočnila.

Výbor nachystal malé pohostenie v podobe koláčov,  slaného a sladkého pečiva. Pripravil sa gril a pahreba na opekanie. O 13-tej hodine došli všetci ostatní. V pozvánke stálo: “čo si prinesiete to si upečiete …” a tak aj bolo.

Zapálil sa oheň a veselo sa začalo opekať a grilovať. Piekli sa klobásky rôzneho druhu aj slaninka. Grilovalo sa kuracie mäsko i stehienka. Kým sa všetko dopieklo, nakrájala sa zelenina i chlieb. Nasledoval prípitok šampanským a mohlo sa začať s konzumáciou dobrôt. Nakoniec všetci jedli všetko, kto na čo mal chuť. Atmosféra bola nezabudnuteľná, smiech sa ozýval všade naokolo. Ako vždy nechýbala kávička.

Bol teplý jesenný deň a  spoločnosť sa začala rozchádzať až za súmraku. Krásne prežitý deň v spoločnosti dobrých ľudí. Nádherná  jesenná príroda Slovenského raja dodala stretnutiu super atmosféru. S letom a lesom sme sa rozlúčili fantasticky.

Pripravila: Beba Petrasová

Napíšte komentár

  

  

  

Môžete použiť tieto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>