Darujte 2% z dane
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Login

Krása okamihu, s čarom adventného obdobia

Kúpele Nimnica, 02.12.2014 :

Nastal predvianočný čas a začiatok adventu. Krásne obdobie, ktoré má neopakovateľné čaro.

V utorok 2. decembra 2014 bolo čaro adventu pre kúpeľných a ostatných pozvaných hostí v kúpeľoch v Nimnici intenzívnejšie, ako kedykoľvek predtým.

V priestoroch Balnea Grand bola otvorená výstava fotografií Krása okamihu.

Príjemná atmosféra vernisáže  bola obohatená slovom o daroch, ktoré sa nedostávajú bežne, ktoré sa nedajú kúpiť, ktoré sa nedajú zaplatiť – o daroch, ktoré sú prejavom najväčšej a nezištnej   lásky k blížnemu, o daroch, ktoré sú  darmi života.

Organizátori výstavy pripravili v rámci vernisáže programové pásmo o transplantáciách a darcovstve orgánov, v ktorom vtiahli prítomných hostí do problematiky, o ktorej sa na verejnosti veľa nehovorí.

Mnohí zúčastnení sa stretli s danou témou zoči – voči po prvýkrát.

Mali možnosť započúvať sa do príbehov ľudí, ktorí sa pre ochorenie ocitli na pokraji života a smrti. Jedinou šancou na ich vyliečenie bola transplantácia.

Transplantácia orgánu od neznámeho darcu, po ktorej dostali šancu vrátiť sa späť  do života -  krásneho, plnohodnotného a vzácneho.

Dnes cestujú, športujú, pracujú, starajú sa o svoje rodiny … a vážia si každý jeden deň.

Pri počúvaní príbehov sa mnohí hostia neubránili slzám.  O to príjemnejšie bolo počúvanie o fotografiách a ich autoroch, pacientoch pred a prevažne po orgánovej  transplantácii, ktorí sa v súčasnosti tešia zo života a z jeho výrazne zlepšenej kvality .

Títo ľudia sa  snažia  šíriť medzi verejnosť pozitívnu mienku o darcovstve orgánov  a aj iným spôsobom sa snažia pomáhať iným.

V nafotených obrázkoch zanechávajú odkaz: „Transplantácie orgánov  zachraňujú životy, transplantácie sú nádejou pre chorých. Bez darovaných orgánov sa však robiť nedajú.“

Atmosféru vernisáže spríjemnili hudobné vstupy pedagogičiek z Umeleckej školy z Púchova. V programe sa prihovorila prítomným aj  primárka nefrologickej ambulancie BIODIAL a samotnú výstavu otvoril generálny riaditeľ Kúpeľov Nimnica .

Vernisáž pokračovala prekrásnym adventným koncertom, ktorý pripravili žiaci a pedagógovia z Umeleckej školy v Púchove.

Bol to krásny deň a každý účastník si odnášal úžasný kultúrny a umelecký zážitok. Veríme, že každý účastník si odniesol aj niečo naviac – informáciu a  hlbokú myšlienku.

Veríme, že informácie nezostanú zabudnuté, ale budú sa šíriť ďalej, v prospech a dobro nás všetkých.

Ďakujem vedeniu kúpeľov Nimnica,  že nám umožnili prezentovať našu výstavu a pomohli nám vytvoriť  neopakovateľnú atmosféru adventu.  vp

001 002 003 004 005 006 007 008 009

 

 

Napíšte komentár

  

  

  

Môžete použiť tieto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>