Darujte 2% z dane
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Login

Výlet „Liptovský Hrádok a Pribylina“

Pokoj v duši nemusíme hľadať v Tibete alebo v Nepále, my sme ten pokoj našli na Liptove.

Pre mňa je to najčarovnejší kút na Slovensku. Naša organizácia, ZO SDaT v Spišskej Novej Vsi, sa dňa 19.8.2012 zúčastnila výletu do Liptovského Hrádku a Pribyliny. Nálada v autobuse bola od začiatku veľmi dobrá. Pri hudbe, ktorú nám púšťal šofér sme sa všetci pridali do spevu.

Cesta veľmi rýchlo ubehla a ocitli sme sa v Liptovskom Hrádku. Prezreli sme si kaštieľ, kde nám naša sprievodkyňa podala zaujímavý výklad o živote ľudí od minulosti až po súčasnosť. Obzreli sme si aj torzo starobylého hradu.

Po prehliadke sme sa presunuli na námestie v Liptovskom Hrádku, trochu sme si oddýchli a šli na obed. Tam sme sa posilnili, po malej prestávke presunuli a navštívili skanzen v Múzeu liptovskej dediny v Pribyline. Počas cesty nás obklopovala úchvatná príroda. V skanzene sme navštívili objekty zo zaplavených obcí Liptovskej Mary. Aj tu nás oboznámila sprievodkyňa dôkladným výkladom o živote ľudí z týchto oblastí.

V tento deň sa konalo podujatie pod názvom Včelárska nedeľa. Predávali sa výrobky z medu a včelieho vosku. Videli sme výrobu sviečok z včelieho vosku, zdobenie medovníkov, stáčanie medu. Pochutnali sme si na medovine. Pozreli sme si vystúpenie folklórneho súboru Súčan.

Po programe sme si v skanzene obzreli gazdovský dvor, hospodárske budovy, starú evanjelickú školu a navštívili kostol, v ktorom bol umiestnený funkčný starý organ. Nastal čas keď sme sa trošku unavení pomaličky vracali k autobusu a vydali sa na cestu domov. Bol to pre nás všetkých pekne strávený deň.

 

Pripravila Danka Rusnáková

 

Napíšte komentár

  

  

  

Môžete použiť tieto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>