Darujte 2% z dane
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Login

Posedenie pri guláši 2012

Po ročnej prestávke sa vraciame k tradičnému Posedeniu pri guláši v krásnom prostredí Slovenského raja, konkrétne časti Košiarny briežok. na chate rod. Jarabových.

Dátum tohtoročného posedenia padol na 24.6.2012, čiže na Jána, takže bolo o dôvod viac oslavovať, keďže nejeden náš člen je vlastníkom takého  mena. Privítal nás slnečný deň. Oficiálne posedenie začínalo o 11. hod. My, ktorí sme mali na starosť pohostenie sme nastúpili už o 9. hod.

Začali sa prípravy, najprv suroviny na guláš – krájať mäso, cibuľu a zemiaky. Naša dvorná kuchárka p. Andrea sa pustila do varenia gulášu. My ostatní sme pokračovali v prípravách. Nachystali sme stoly, nasledovali obrusy a už sa kládlo na stôl.

Koláčiky, ovocie, ovčí syr s hroznom, slané a sladké pochúťky. Postupne poprichádzali aj ostatní členovia posedenia. Každý však niečim prispel. Ako vystupovali z áut, tak podávali či koláče, ovocie, sušienky, slané dobroty alebo darčekové predmety do tomboly. Boli sme až prekvapení koľko toho je.

Po usadení sme spolu s predsedníčkou Majou  prítomných privítali a priblížili im program posedenia. Zatia,ľ kým sa varil guláš,  sa uskutočnili nenáročné športové súťaže s hojnou účasťou. Hádzali sme loptičkami do kuželiek a do vedra. Víťazi boli odmenení cenami. Pri súťažiach sme sa veľa nasmiali.

Následne sa podával guláš. Ako vždy, chutil výborne. Po guláši dobre padol pohár pivka. Zo stolov postupne mizlo občerstvenie, takže sa priebežne doplňovalo. Dopriali sme si aj chutný červený melón, aj keď my dialyzovaní len trošička, keďže ho viac – menej nesmieme. Na programe bol aj vedomostný test, do ktorého sa zapojili všetci. Niekto ako jednotlivec niekto v skupinkách. Porota test vyhodnotila a víťazov odmenila cenami. Podávala sa kávička.

Aktívny člen Jozef Janík zabezpečil hodnotnú tombolu, takže sa losovala. Nejeden účastník posedenia pri guláši si odniesol domov cenu z tomboly. Aby som nezabudla, súčasťou posedenia bolo aj blahoželanie členom Jánom k ich meninám. Veselo sa debatovalo, spievalo, ale aj tancovalo.

Prežili sme krásny slnečný deň v prírode, v okruhu priateľov a známych. K večeru sme sa porozchádzali postupne domov, s pekným zážitkom v srdci.

 

1 komentárPosedenie pri guláši 2012

  • martini

    Výborná akcia, vďaka všetkým organizátorom za pohostenie, program a starostlivosť. Všetky ZO si môžu zobrať príklad. Ďakujeme.

Napíšte komentár

  

  

  

Môžete použiť tieto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>